15 listopad 2023

Ryglice w sobotę, 11 listopada, świętowały rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym. Następnie mieszkańcy wraz z pocztami sztandarowymi i Młodzieżową Orkiestrą Dętą z Zalasowej udali się na Plac Św. Katarzyny. Tam odbyło się podniesienie flagi państwowej, odśpiewanie hymnu, złożenie wiązanek. 

Pod remizą OSP dokonano uroczystego przekazania samochodu dla jednostki w Ryglicach oraz odzieży dla innych jednostek straży.

Dzień zakończył się patriotycznym śpiewaniem w Spichlerzu dworskim z zespołem Familia i Chórem męskim z parafii Św. Jakuba w Tuchowie.

Dzień wcześniej uczniowie z Ryglic uczcili Narodowe Święto Niepodległości uczestnicząc w Marszu Niepodległości, który prowadził na cmentarz wojskowy. Na Rynku w Ryglicach młodzież wraz z nauczycielami odśpiewała hymn Polski, a na cmentarzu odbyła się modlitwa za zmarłych. Podobne wydarzenie zorganizowane zostało w Zalasowej, gdzie uczniowie przeszli na miejscowy Cmentarz Wojenny nr 166. W Kowalowej przygotowano wieczornicę patriotyczną w kościele parafialnym. Uroczystości patriotyczne miały miejsce także w innych szkołach gminy, podkreślając znaczenie niepodległości Polski.

Organizatorem i współorganizatorem wydarzeń było Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach.

Msza w intencji Ojczyzny

Nowy samochód OSP Ryglice

Koncert zespołu Familia

Marsz Niepodległości