21 wrzesień 2023

Podczas "XV Festiwalu Kultury Pogórzańskiej" w dniu 17.09.2023 r. rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy ogród wodny w gminie Ryglice 2023. Organizatorami konkursu, który odbywał się po raz czternasty, byli Przewodnicząca Zarządu Miasta Ryglice, sołtysi z gminy Ryglice oraz Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach. Patronat honorowy nad konkursem objął Burmistrz Ryglic Paweł Augustyn.

W tegorocznej edycji do rywalizacji zgłoszono 21 ogrodów. W pierwszym etapie wybrano najpiękniejsze ogrody wodne w każdej z miejscowości, które następnie zakwalifikowały się do etapu drugiego. Celem konkursu było wyłonienie najpiękniej zaaranżowanego przydomowego ogrodu z elementami wodnymi. Kryteria oceny obejmowały m.in. czystość, kompozycję roślinną, elementy małej architektury oraz niepowtarzalny klimat ogrodu.

Zwycięzcą konkursu i zdobywcą tytułu "Ogród Ogrodów" został Dariusz Oleś z Kowalowej. Drugie miejsce zdobyli Danuta Filip z Ryglic i Jan Pyzia z Woli Lubeckiej. Trzecie miejsce przypadło ogrodom Beaty i Bernarda Burza z Zalasowej oraz Jana Marcinka z Lubczy.

Wyróżnienia w finale konkursu otrzymali m.in. Katarzyna Błońska, Maria Gancarz, Halina Gumułka, Barbara Pawlik, Agata Saletnik-Gawron oraz wielu innych uczestników.

Organizatorzy składają podziękowania P. Dorocie Solarz i P. Małgorzacie Gawron – Sklep Ogrodniczy Ryglice za pomoc w przygotowaniu nagród. Gratulacje dla wszystkich laureatów za ich wkład w upiększanie lokalnej społeczności.

Ogród Dariusza Olesia