08 lipiec 2024

W niedzielę 7 lipca 2024 roku się wyjątkowe wydarzenie - Lato na Pogórzu na Górze Kokocz w Woli Lubeckiej, które zgromadziło licznie przybyłych mieszkańców i gości.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 14:00 i już od samego początku oferowało wiele rozrywek. Na scenie wystąpiły lokalne kapele ludowe W Kuźni u Kowala, Kapela Z pod Dęba oraz Kapela spod Kokocza, które zachwyciły publiczność swoją muzyką. Na dzieci czekała zabawa na dmuchańcu, a wszyscy uczestnicy mieli okazję skosztować pysznych potraw regionalnych, przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Woli Lubeckiej i Lubczy oraz kiełbasek z grilla.

Gwiazdą wydarzenia był kucharz Maciej, który swoim kulinarnym stand-upem rozbawiał publiczność.

W trakcie imprezy na Kokocz przyjechał złoty meleks z turystami, którzy wraz z przewodnikiem z Centrum Kultury w Ryglicach zwiedzali gminę Ryglice. Wycieczki będą kontynuowane w każdą wakacyjną sobotę i niedzielę.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Koło Pań Rygliczanki oraz Centrum Kultury w Ryglicach, przy wsparciu finansowym z Budżetu Województwa Małopolskiego w ramach VI edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Na scenie W Kuźni u Kowala

Na scenie Z pod Dęba

Na scenie Kapela spod Kokocza

Złoty meleks

Kucharz Maciej