14 styczeń 2022

W poniedziałek 3 stycznia rozstrzygnięto konkurs pod patronatem Burmistrza Ryglic Pawła Augustyna pn. „Najładniejsza bożonarodzeniowa dekoracja posesji”.

Jego organizatorem był Zarząd Miasta Ryglice i Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach. Celem konkursu było wyłonienie najładniejszej i najciekawszej dekoracji świątecznej na posesji w Ryglicach.

Do konkursu przystąpiło sześć podmiotów, a nagrody zdobyli:

I miejsce: Jerzy Warzecha
II miejsce: Maria Zoń oraz Janusz Słomski
III miejsce: Publiczne Przedszkole w Ryglicach
Wyróżnienie: Bożena i Jarosław Kozioł oraz Krzysztof Skóra

Każdy z uczestników konkursu miał swój indywidualny pomysł, bogactwo szczególnie w oświetleniu, a różnorodność akcentów, podkreślała niepowtarzalny nastrój i symbolikę związaną ze Świętami Bożego Narodzenia.

Dekoracje zgodnie z regulaminem oceniali: Krystyna Bochenek- Przewodnicząca Zarządu Miasta Ryglice, Zuzanna Wiśniowska- Zarząd Miasta Ryglice, Stanisław Stańczyk- Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach.

Nagrodę specjalną od Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach przyznano posesji Państwa Bożeny i Jarosława Kozioł za twórcze i nietuzinkowe podejście do tematyki świątecznej poprzez ręcznie wykonanie elementów dekoracyjnych.

Ufundowanie nagród możliwe było dzięki zaangażowaniu i ofiarności sponsorów:

Sławomir Siwek - Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Usługowe "Padis", Zbigniew Mazur - firma MegaEl, Krzysztof Krzywoń i Łukasz Pankowski - sklep Wod-Kan, Krzysztof Szatko - Skład węgla i kruszyw „Carbo”, Dorota Solarz i Małgorzata Gawron – Sklep Ogrodniczy, Szczepan Marcinek, Kupiec Piotr.

Posesja państwa - Jan Warzecha

Posesja - Bożena i Jarosław Kozioł

Posesja - Janusz Słomski

Posesja - Krzysztof Skóra

Posesja - Maria Zoń

Posesja - Publiczne Przedszkole w Ryglicach

Uroczyste wręczenie nagród - organizatorzy

Uroczyste wręczenie nagród - laureaci

Uroczyste wręczenie nagród - laureaci

Uroczyste wręczenie nagród - wręczenie nagrody

Uroczyste wręczenie nagród - wręczenie nagrody

Uroczyste wręczenie nagród - wręczenie nagrody

Uroczyste wręczenie nagród - wspólne zdjęcie